Botulinum Toksin Uygulamaları

Belli aralıklarla botoks uygulanmasıyla, yaş aldıkça ortaya çıkan çizgilerin kalıcı olmasının önüne geçilir.Kırışıklıkları azaltmak amacıyla botoks ehil kişilerce güvenle uygulanabilen bir yöntemdir.

Dolgu Uygulamaları

Dolgu uygulaması bu kırışıklık ve sarkmaları gidermek için uygulanan bir yöntemdir. Dolgu uygulaması yalnızca kırışıklık ve sarkıklıkları gidermede değil, bazen de dokuya estetik iyileştirme amacıyla da kullanılır.

PRP ve Mezoterapi

Yeni nesil bir cilt gençleştirme yöntemi olan PRP uygulamasında kişinin kendi trombositleri ve beraberindeki faktörler ile sitokinleri konsantre edilip ihtiyaç olunan alana geri verilir.

İp Uygulamaları

Fransız askılama yöntemi olan ip askı, Fransa’da geliştirilmiş olan içi polyester dışı silikon malzemeden yapılmış, biyolojik olarak insan vücuduna uyumlu olan iplerle cildin gerilerek sarkma, gevşeme ve kırışıklık şikâyetlerinin ortadan kaldırılmasıdır.

Lazer Uygulamaları

Dermatolojide Lazer tedavisi; Radyasyonun uyarılmış emisyonu ile ışın amplifikasyonudur. Tek renkli, düz, yoğun, tek fazlı monokromik ışık üreten cihazlardır Bu dalga boyu ve gücü tıptaki kullanım alanını belirler.

Kimyasal Peeling

Deriyi canlandırmak, gençleştirmek, görünüşünü iyileştirmek için bazı kimyasal solüsyonların uygulamasıdır. Bu tedavide deriye, yüzeyel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan kimyasal bir asit uygulanır.

Dermapen (Mikroneedling)

Dermapen, cildinizdeki birçok sorunun giderilmesine yardımcı olan yöntemlerden biridir. Dermapen, mikroiğneleme olarak da bilinen ve vücudun doğal yenilenme mekanizmasını tetikleyen bir cilt yenileme yöntemidir.